powered by Agones.gr - Stoixima
Latest Post

Την παραίτησή του από την αντιπροεδρία της ΕΠΣ Πειραιά έχει υποβάλει ο Γιάννης Σπάθας.

Written By beautymark.gr on Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013 | 2:00 π.μ.

Ο πρώην διαιτητής διεκδίκησε το περασμένο καλοκαίρι την Ένωση του Πειραιά στην παράταξη που είχε ως επικεφαλής τον πρώην βουλευτή του ΛΑΟΣ και ποδοσφαιριστή του Ηρακλή και του Ολυμπιακού, Γιώργο Ανατολάκη και δραστηριοποιήθηκε πάρα πολύ έντονα κατά την προεκλογική περίοδο.

Υπενθυμίζεται ότι η παράταξη Ανατολάκη είχε υποστηριχτεί -βάσει όσων είχε η ίδια ανακοινώσει- και από την ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Οι λόγοι της παραίτησης του Γιάννη Σπάθα δεν έχουν γίνει επίσημα γνωστοί, ωστόσο σημειολογικά και μόνο αναφέρεται ότι μετά τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ υπήρξαν πρωτοσέλιδα δημοσιεύματα που συνέδεαν την παρουσία του στην ΕΠΣ Πειραιά με τον συγκεκριμένο αγώνα.

Οι διαιτητές των αγώνων Σαββατοκύριακου Πειραιά 21-22/12/13

Οι διαιτητές των αγώνων Σαββατοκύριακου Πειραιά.

ΕΠΣΠ: Πρόγραμμα αγώνων Σαβ/κου 21-22/12

Written By beautymark.gr on Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2013 | 12:21 μ.μ.

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος         (13η αγωνιστική)

Αγώνας                                                              Γήπεδο                      Ημέρα Ημ/νία Ώρα

1. Α.Ε.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 21/12/13 15:00

2. ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΕ - ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 21/12/13 15:00

3. ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 21/12/13 15:00

4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 22/12/13 10:00

5. ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΙΓΙΝΑΣ Κυριακή 22/12/13 14:30

6. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 22/12/13 15:00

7. Α.Σ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 22/12/13 15:00

8. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ - ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 22/12/13 15:00

Α Κατηγορία 2ος Όμιλος                     (13η αγωνιστική)

Αγώνας                                                                     Γήπεδο                  Ημέρα Ημ/νία Ώρα

9. Α.Π.Ο.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑ Σάββατο 21/12/13 15:00

10. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 21/12/13 15:00

11. ΑΜΦΙΑΛΗ - ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 22/12/13 11:45

12. Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ - Α.Ο.ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 22/12/13 12:30

13. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Κυριακή 22/12/13 15:00

14. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Α.Ε. ΝΕΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 22/12/13 15:00

15. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Α.Ε.ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ
Κυριακή 22/12/13 15:00

Γ Κατηγορία                                              (12η αγωνιστική)

Αγώνας                                                                    Γήπεδο                    Ημέρα Ημ/νία Ώρα

16. ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ - ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ - Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 21/12/13 15:00

17. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 21/12/13 15:00

18. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 21/12/13 15:00

19. ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜ. - ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 21/12/13 15:00

20. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ - ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 22/12/13 11:00

21. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ - ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 22/12/13 12:30

22. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Κυριακή 22/12/13 15:00

23. ΚΑΡΑΒΑΣ - Α.Σ.ΚΩΦΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 22/12/13 15:00

Ηφαίστος - ΑΕ Νίκαια 2 - 2 σε χορταστικό παιχνίδι!

Written By beautymark.gr on Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013 | 4:47 μ.μ.

Ισόπαλη 2-2 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ήφαιστο και ΑΕ Νίκαια το μεσημέρι της Κυριακής, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α’ Πειραιά. Σε ένα παιχνίδι χορταστικό που ξεχώρισε το πάθος και η δύναμη, οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, με τους «κυανόλευκους» να μένουν χωρίς νίκη για έβδομη σερί αναμέτρηση.

Στο σκορ προηγήθηκε η ομάδα της Νίκαιας με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε με επιτυχια ο Μελαμπιανάκης όταν ανατράπηκε από τον τερματοφυλακα του Ηφαίστου Μακρη, ο οποιος αποβλήθηκε κιόλας αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίχτες από το 5' του αγώνα. ο Ηφαιστος ισοφάρισε με τον Χαλιβελακη στο 20 λεπτό σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα της Νίκαιας μπήκε πάλι μπροστά στο σκορ 47 με τον Ιωάννου που ειχε μπει στο παιχνίδι πριν λίγο πετυχαίνοντας ένα από τα ομορφότερα γκολ δεν ήταν αρκετό για τη Νίκαια που δεν μπόρεσε να πάρει σπουδαία εκτός έδρας νίκη απέναντι στον μαχητικό Ήφαιστο, που σε λίγα λεπτά καταφέρνει να ισοφαρίσει με τον Αταλη στο 52 σκορ που ήταν και το τελικό του αγώνα. Με δέκα παίκτες τελείωσαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι, ενώ με εννέα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι, καθως αποβληθησαν γαι την Νίκαια οι Ιωαννου , Μαυρακης και Μακρης για τον Ήφαιστο.
Ηφαιστος: Μακρης,Τουλιακοφ,Μπακας,Μπουρεκης, Κουτσοπουλος. Αταλης,Τζαβαρας,Χολεβας, Καρασμανογλου,Χαλιβελακης,Τασιος(Πουγουνας).

ΑΕ Νικαια: Μακρης Βικατος(46 Τζελεπης),Μπενα,Τζιτζιρας,Γαλανοματης(46λ.τραυμ. Ιωαννου)Χαυτακος,Τζαβελας,Μελαμπιανακης.Κουκουλας,Μαυρακης.,