Home » » Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ΑΕ Νίκαια στα φιλικά 1-2 τον ΑΟ Πεύκης

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ΑΕ Νίκαια στα φιλικά 1-2 τον ΑΟ Πεύκης

Written By Unknown on Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 | 1:05 π.μ.

Εντυπωσιακό διπλό απέσπασε η ΑΕ Νίκαια με σκορ 1-2 σε ένα ακόμη απαιτητικό φιλικό παιχνίδι στην έδρα του ΑΟ Πεύκης. Οι Πειραιώτες μπήκαν πολύ δυναμικά στο γήπεδο από το πρώτο λεπτό του αγώνα και παρά την ισχυρή άμυνα των γηπεδούχων κατάφεραν να επικρατήσουν σημειώνοντας 2 τέρματα και έχοντας χάσει αρκετές ακόμη σημαντικές ευκαιρίες. Το σκορ για την ΑΕ Νίκαια άνοιξε με κεφαλιά ο Εμμάνουελ Φίγκο στα τελευταία λεπτά του α΄ μέρους μετά από εύστοχη σέντρα του Χρήστου από το σημείο του κόρνερ ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε στα μέσα του β’ ημιχρόνου μετά την εξαιρετική μπαλιά του Ερρίκου που έβγαλε τετ α τετ τον Χρήστου ο οποίος ψύχραιμα νίκησε τον πορτιέρο της Πεύκης. Τη διαφορά για την ομάδα της Αθήνας μείωσε ο Ιορδανίδης λίγα λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης.
Για την ΑΕ Νίκαια αγωνίστηκαν οι: Μακρής (Αγγελάκος), Σπήλιος (Δασκαλάκης, Πούλης), Φύπε, Μαλιώρης (Ράπτης), Σαμλίδης (Βουρνάζος), Λαδένογλου, Μιχαήλ, Γιοβανέλης, Εμμάνουελ Φίγκο (Βαλσαμάκης), Ερρίκος, Χρήστου (Χέρμαν).